Sandwichpanel 74 -drenážní panely


Sandwichpanel 74 - drenážní panely

SandwichPanel 74 je nová vylepšená verze předchozích sendvičových systémů : „nejmenší instalační hloubka na trhu s vysokou nosností“.
Princip sendvičové konstrukce - sendvičová konstrukce nahrazuje podkladní vrstvu, vytváří tenčí základ a zvyšuje prostor využitelný pro kořenový systém stromů. Panely nesou a roznášejí zatížení v kombinaci s geotextilií.
SandwichPanel 74 je speciálně vyvinut pro situace, kdy nelze využít stromový substrát jako nosnou vrstvu pro dopravní zatížení a je třeba zabránit lokálnímu tvoření vyjetých kolejí.
Otevřená struktura vytváří prostupnou vrstvu a brání kořenům stromů v poškozování dlažby nebo vozovky.
Vhodné pro vysoké dopravní zatížení a štěrkové cesty. Lze vyplnit všemi druhy materiálu, jako je tráva, písek nebo štěrk.
Aplikace: SandwichPanel 74 se umísťuje na vrstvu stromové půdy nebo konstrukční zeminy, pod dlažbu.
Systém lze použít v oblastech s existujícími nebo nově vysázenými stromy. SandwichPanel 74 je také dobrá alternativa, když není možné využít jiné podpovrchové konstrukce nebo v oblastech s vysokou hladinou podzemní vody. Doporučujeme, aby systém nebyl instalován bez dodatečných opatření blíže než 2 metry od stromu.
Specifikace:
- deska pro možnost horizontální a vertikální infiltrace a odvodnění - trojrozměrný prostor pro infiltraci a růst kořenového systému stromů
- rychlost infiltrace: 189 litrů za min/m
- nosnost: cca 74 tun/m2
- materiál: recyklovaný PP, vyztužený pro vysoký tlak, 100 % recyklovatelný
- velikosti panelů (8 jednotek): 1040 x 960 x 52 mm, se spojovacím systémem na všech stranách pro vytvoření velkých ploch
- jmenovitá hmotnost: 4,58 kg/m2
Výhody:
- dlouhá životnost
- velké otvory
- testováno v laboratořích i v terénu
- lze snadno nařezat na potřebnou velikosti bez ztráty nosnosti
- malá instalační hloubka
- s novými stromy: více stromového substrátu na m2
- s existující stromy: méně odpadního materiálu a méně poškození kořenů stromů

Uvažujete o projektu? Prosím, neváhejte a konzultujte své plány s námi. Naše poradenství je zdarma a bez závazků. Cena je vždy tvořena na základě konkrétního projektu !