Hnojiva, hydrogely, ochranné nátěry a balzámy


Hnojiva, hydrogely, ochranné nátěry a balzámy

Do této kategorie spadají veškerá startovací, či dlouhodobá hnojiva, hydropolymery pro zadržování vody v půdě a balzámy na ošetření ran vzniklých při manipulaci s rostlinným materiálem či při předvýsadbovém řezu.
Všechny tyto materiály usnadňují zakořenění, zvyšují ujímavost nově vysazených rostlin a v neposlední řadě snižují náklady na následnou povýsadbovou péči.

-   SILVAMIX - granulované nebo tabletované hnojivo (1 tableta = 10 g) s vysokým obsahem živin. Pomalurozpustné - živiny se uvolňují minimálně 2 roky. Představuje ideální formu startovacího a dlouhodobého hnojení. Balení - pytel á 20 kg.

-   HYDROKRYSTAL - fyzikální půdní kondicionér určený ke zlepšení půdní struktury a zadržení vody v půdě - pojme 250 - 300 násobek vody oproti vlastní hmotnosti, kterou potom pomalu uvolňuje. Dodává se ve formě krystalického prášku v papírových pytlích á 25 kg nebo volně vážený (na celé kilogramy).

-   TERRACOTTEMfyzikální půdní kondicionér určený ke zlepšení půdní struktury a zadržení vody v půdě - pojme 100 násobek vody oproti vlastní hmotnosti, kterou potom pomalu uvolňuje. Je obohacen o hnojiva, stopové prvky a růstové stimulátory. Dodává se ve formě krystalického prášku v papírových pytlích á 20 kg nebo volně vážený (na celé kilogramy). 

-   HYDROPAM - je lineární polymer způsobující "lepivost" povrchu půdy (elektrochemicky váže půdní částice). Tím snižuje ztráty travního osiva větrnou a vodní erozí a stabilizuje půdu. Přitom stále zůstává pro vodu propustný. Ideální pro hydroosevy a zakládání trávníků. Vydrží na povrchu půdy 5 - 6 týdnů - poté se rozloží na oxid uhličitý a vodu. Dodává se ve formě krystalického prášku v papírových pytlích á 25 kg nebo volně vážený (na celé kilogramy).

-   FLEXSKIN - speciální elastický nátěr bílé barvy (pastové konzistence), který u nově vysazovaných stromů chrání mladý kmínek listnatých stromů proti mrazu a slunečnímu záření. 
Nanáší se neředěný v jedné vrstvě na očištěný kmínek. Díky své elasticitě "roste" s kmenem stromku. Životnost je cca 5 let a poté je přípravek samovolně odbouráván na ekologicky šetrné složky. Dodává se  v PE tubě 400 g s aplikačním štětečkem a v 1, 3 a 6 kg PE kyblíku s brusným rounem. Vydatnost je cca 0,1 kg na 1 stromek. 

-   LACBALSAM - ekologicky šetrný prostředek - pasta kůrově šedé barvy - určená pro bezproblémovou ochranu před choroboplodnými zárodky dřeviny po řezu, odření, či jiném poranění. Velmi vydatný, elastický, má vynikající roztíratelnost (i po zaschnutí) a odolnost povětrnostním vlivům. Použitelný na ovocné a okrasné dřeviny, volnou zeleň i lesní porosty. Lze ho použít i za mírného mrazu - do –2 °C. Dodává se v tubě s aplikačním štětečkem (200 g a 385 g), nebo v plastovém kyblíku s aplikační stěrkou (1 kg, 2,5 kg a 5 kg).